  • MPN: TCCT35150-100G
  • Weight: 0.07kg
  • Dimensions: 230.00mm x 110.00mm x 20.00mm
  • SKU: TCCT35150-100G
  • UPC: 6009515902308
Nylon Cable Ties - 3.5mm x 150mm Green
Qty: 100 Pieces
Features
  • Made from high-quality Nylon PA66.
  • Durable self-locking head design for fast and secure installation.
  • High tensile strength to hold bundles firmly.
  • High UV resistance
  • Resistant to abrasion, chemicals, and weathering.
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
  • Flame rating: UL94V-2.
Write a review
Bad Good
Captcha
Features
  • High UV resistance
  • Flame rating: UL94V-2.
Specifications
Width x Length 3.5mm x 150mm